от 18.00 часа

Виктория Томова приключи в първия кръг в Мадрид

Снимка: архив БТА

Виктория Томова отпадна в първия кръг на турнира по тенис на клей от сериите 1000 в Мадрид с награден фонд от 7.7 милиона евро. Най-добрата българска тенисистка загуби драматично след обрат със 7:5, 5:7, 4:6 срещу Шиню Ван.

В първия сет Томова изоставаше на два пъти с пробив, но успя да направи обрат срещу китайката, повеждайки в резултата.

Във втората част 29-годишната софиянка поведе с 4:0, но допусна изравняване до 5:5, като не успя да се възползва от десет мачбола. След това Томова допусна още един пробив и изостана с 5:6, а Ван сервира успешно за равенство в мача.

В последния сет Виктория Томова допусна пасив от 0:4, върна се до 4:5, но китайската тенисистка приключи двубоя при свой начален удар след два часа и 51 минути.

Това е второ поражение на Томова в общо три двубоя срещу Ван. Българката спечели 10 точки за световната ранглиста и 20 360 евро от наградния фонд на турнира.

По публикацията работи: Владислав Стоянов