от 15.00 часа

Лудогорец обезсмисли реванша с Хебър за Купата

Снимка: БТА

Лудогорец победи лесно с 4:0 у дома Хебър в първи полуфинален двубой от турнира за купата на България.

Носителят на трофея от миналия сезон успя да вземе аванс в резултата още в четвъртата минута на мача. Франсиско Гомес центрира и топката достигна до Рик Джонатан и той откри резултата с точен изстрел във вратата на гостите.

Четири минути след това Бърнард Текпетей шутира, но ударът му беше отбит от вратарят Петър Дебърлиев.

В 22-вата минута фаворитът в турнира достигна до втория си гол. Педро Нареси, Квадво Дуа и Якуб Пьотровски комбинираха бързо, а полският национал подаде за Джонатан, който вкара още едно попадение във вратата на Хебър.

Пет минути по-късно Архан Исуф опита техничен удар, но топката излезе в аут, а малко след това шут на Шейх Диаманка от чиста позиция не намери целта.

Последва пропуска на Пьотровски, а в 40-ата минута Дебърлиев отби опит за попадение на Квадво Дуа.

В 55-ата минута на срещата "зелените" достигнаха до трети гол. Тодор Неделев центрира от ъглов удар, а Педро Нареси отклони за Диниш Алмейда, който от близко разстояние също се разписа във вратата на гостуващия отбор.

Десет минути преди края на редовното време Спас Делев с добавка оформи крайното 4:0, след като Дебърлиев беше отбил шут на Матиас Тисера.

В самия край на срещата Георги Терзиев би с глава в напречната греда на вратата на Хебър, който за първи път в историята си достигна до тази фаза на турнира.

Срещата-реванш между двата отбора е през следващата седмица в Пазарджик.

По публикацията работи: Владислав Стоянов