Ипсуич е на точка от Висшата лига на Англия

Ипсуич
Снимка: Архив

Отборът на Ипсуич Таун победи Ковънтри Сити с 2:1 като гост в отложен двубой от 44-ия кръг на английската втора футболна дивизия "Чемпиъншип" и е само на една точка от промоция във Висшата лига за първи път от 22 години насам. Ипсуич събра 93 точки на второто място във временното класиране кръг преди края, с 3 повече от третия Лийдс, което означава, че равенство при домакинството на Хъдърсфийлд в последния кръг ще бъде достатъчно на тима за директна промоция.

Кийфър Мур даде преднина на гостите в осмата минута, а в 64-ата Хаджи Райт изравни за Ковънтри. Победният гол за Ипсуич бе дело на Камерън Бърджис в 69-ата минута.

Лидерът в Чемпиъншип Лестър Сити вече си гарантира участие в елита с 97 точки на сметката си, а Лийдс Юнайтед, с българина Илия Груев в състава, има 90 точки на третата позиция. В последния кръг Лийдс приема Саутхемптън на 4 май и за директна промоция във Висшата лига освен от успех се нуждае и от победа на Хъдърсфийлд над Ипсуич, а в противен случай ще участва в плейофите.

По публикацията работи: Илиян Христов